Návody

Jak se zbavit cucfleku?

Pro někoho výsada - pro někoho nepříjemnost

Cucfleky – pro někoho výsada, důvod ke chválení se, pro jiné poměrně nepříjemná a trapná značka, díky které budete poslouchat nějakou dobu posměšky, naznačování či dobírání ze strany přátel nebo blízkého okolí. Pokud jste měli s vaším partnerem skvělou noc, ale vzbudili jste se s cucfleky na těle, které nechcete, aby každý viděl, přečtěte si následující článek kde se dozvíte co je to cucflek, jak se tvoří a hlavně jak se zbavit cucfleku co nejrychleji, případně jak ho zakrýt.

Jak se zbavit cucfleku?

Co je cucflek?

Cucflek může být definován jako malá či střední modřina, která vypadá jako skvrna a která je výsledkem poškození cév (kapilář – malých krevních cév) pod kůží důsledkem sání či pokousání pokožky. Důsledkem sání se pod kůží uvolní malé množství krve, které vypadá navenek jako modřina.

Cucflek může mít typické barvy modřiny jako je například modro-fialová nebo červená barva, případně může nabrat zelené a žluté odstíny. Přečtěte si také článek jak vyčistit krev.

Jak se dělá cucflek?

Cucflek se nejčastěji vytváří během intimních chvil dvou partnerů, během líbání či předehry, kdy partner důsledkem sání a vytváření tlaku rty po delší dobu vytvoří na pokožce druhého partnera cucflek.

K vytvoření cucfleku může obvykle postačit 15 – 20 vteřin intenzivního sání – díky tomu se cucfleky mohou vytvořit velmi snadno.

Cucfleky se tvoří nejběžněji u mladých lidí díky vášnivému milování, ale klidně je lze vytvořit i mimo jakýkoli sexuální akt (může jít o úraz, nehodu případně si můžete způsobit cucflek i nevědomky – záleží na situaci).

Nejčastěji lze vidět cucflek na krku, obličeji, dekoltu ale i na jiných neobvyklejších místech na člověku.

Cucflek obvykle vymizí do cca 4 – 7 dní, avšak běžně může zůstat na člověku i několik týdnů.

ako na zakrytie cucfleku

Jak se cucfleku zbavit?

Přestože je cucflek pro některé lidi výsada (hlavně pro mladé teenagery), ne každý je fanouškem takových značek lásky.

Cucflek bez jakékoli kúry může zůstat na člověku i několik týdnů.

Jak tedy urychlit léčící proces tak, aby cucflek co nejrychleji vymizel? Právě z tohoto důvodu si můžete přečíst následující tipy, které vám pomohou se rychleji zbavit cucfleku.

Použijte kostku ledu

Jedním z nejjednodušších způsobů jak se zbavit cucfleku je použití ledové kostky, případně kapesníčky s ledovou vodou.

Díky intenzivnímu chladu na místě s cucflekem dochází ke stažení cév a tím i k rychlejšímu vymizení cucfleku.

Jednoduše si přiložte na místo s modřinou/cucflekem kostku ledu a nechte ji působit přibližně 10 – 20 minut. Postup opakujte 2 – 3x denně a cucflek by měl zmizet do 2 – 3 dnů.

ľad na cucflek

Pomůže i čajová lžička

Chlazení čajovou lžičkou, podobně jako u kostky ledu, může proces hojení cucfleku urychlit (i když ne až tak efektivně).

Tento způsob je účinný přímo po vytvoření cucfleku, kdy chlad může velmi urychlit jeho vymizení. To znamená, že jakmile si všimnete, že se vám vytvořil cucflek, vezměte si čajovou lžičku, odložte ji na 5 -10 minut do mrazničky a následně si ji takto vychlazenou přiložte na postižené místo.

Postup zopakujte i 2-3x, díky tomu může cucflek vyblednout, případně i kompletně vymizet hned při vzniku.

Vyzkoušejte výživové gely

Pokud máte cucflek již delší dobu (tj. pár dní), budete muset sáhnout po účinnějších prostředcích. V tomto případě můžete využít různé léčivé gely, které obsahují vitamín K.

 Vitamin K je důležitou součástí v procesu regenerace pokožky, čili díky němu akcelerujete proces hojení modřin, cév a tedy i cucfleků.

Na trhu existuje nepřeberné množství výživových a léčivých gelů na pokožku s vitamínem K, stačí si projít on-line e-shopy, případně si odskočit do lékárny.

Léčivé krémy na cucflek

Kromě gelů určitě můžete vyzkoušet i různé formy regeneračních krémů, kterých je rovněž velmi velké množství. Důležité je, aby obsahovaly výživové látky pro pokožku (jako je také vitamín K).

Jedním z účinných krémů, které vám pomohou se zbavit cucfleku je arnikový krém. Tento krém má již potvrzené výsledky pro léčbu modřin, podlitin, otoků a rovněž si dokáže poradit is cucflekem. Aplikací arnikového krému byste měli odstranit cucflek do několika hodin až dní.

Rovněž se doporučuje na cucflek použít krém s obsahem máty peprné, která podobně jako arnika, dokáže velmi účinně bojovat s cucflekem.

Potření cucfleku flórem

Fluor, který se nachází v zubní pastě může být překvapivě dobrým doplňkem k výše zmíněným odstraňovačům cucfleku.

Přestože nemusí být sám o sobě efektivní, neuškodí vám pokud si jednoduše natřete místo s cucflekem zubní pastou s flórem 2x denně a necháte ji působit cca 20 – 30 minut.

Postup opakujte několik dní, cucflek by měl postupně vymizet.

Masírování cucfleku

Masáž cucfleku je vhodná zejména při jeho vzniku. Jakmile cucflek spatříte začněte si místo s cucflekem pevně masírovat a mačkat tak, abyste zabránili dalšímu uvolňování krve pod kůží a zároveň krev více rozptýlili.

Díky tomu by neměl být cucflek až tak vidět. Přestože se nejedná o nejúčinnější metodu, určitě vám neuškodí – spíše pomůže.

Masáži věnujte cca 5 – 10 minut a výsledek zkontrolujte. Masírujte si dané místo alespoň 2-3krát denně.

Horký obklad na cucflek

Pokud by vám studená kúra či masáže nepomohly, je na čase vyzkoušet přesný opak – horké obklady.

Na místo s cucflekem si přiložte kus kapesníku, látky nebo jednoduše použijte vatový tampon, který si předtím ponoříte do horké vody.

Dejte si pozor, aby vás látka s horkou vodou příliš nepálila a přikládejte takový horký obklad na modřinu po dobu 5 – 10 minut.

Postup opakujte několikrát za sebou a alespoň 2 x denně. Do pár dní by se měly výsledky horkého obkladu dostavit.

Jak zakrýt cucflek?

zbavenie sa cucflekuNěkdy není čas na to, abyste s cucflekem bojovali a snažili se ho odstranit zdlouhavými postupy.

Zbavování se cucfleku sice může trvat jen pár hodin (případně dní), co však dělat pokud jedete za chvíli právě do školy, do práce, do divadla, na pohovor či za přáteli a potřebujete cucflek schovat okamžitě?

V takovém případě vyzkoušejte jednu z následujících metod, které vám pomohou zakrýt cucflek rychle a efektivně.

Zakrytí cucfleku korektorem

Korektor je jedna z metod, která opravdu velmi účinně dokáže překrýt jakýkoli cucflek na vašem těle.

Při výběru použijte raději korektor s tělovou barvou tak, aby splýval s vaší pokožkou.

 Výhodou tohoto řešení je, že se zbavíte obav z pohledů ostatních lidí a bez jakýchkoli problémů můžete vycházet se zakrytým cucflekem do společnosti.

Přestože jde o jen o dočasné řešení, které byste neměli praktikovat dlouhodobě, určitě jej v případě nouze oceníte.

Překrytí cucfleku make-upem

Ako sa zbaviť cucflekuTak jako korektor můžete použít na cucflek i starý dobrý make-up, který dokáže zakrýt prakticky všechno.

Jedinou záludnou částí u make-upu je výběr těch správných odstínů, jelikož při špatné aplikaci můžete překryté místo spíše zvýraznit než schovat.

Proto se snažte vybírat vhodné barvy k zakrytí cucfleku – nejlépe bude pokud použijete odstíny zelené, hnědé apod.

Přestože make-up využívají hlavně ženy, určitě to může být skvělá pomůcka i pro muže, kteří potřebují svůj cucflek skrýt.

Náplast na cucflek

Možná se to může zdát zvláštní, ale někdy je nejlepší řešení právo to, které je nejjednodušší – v tomto případě jde o zakrytí cucfleku obyčejnou náplastí.

V takovém případě se nemusíte s ničím babrat – jednoduše dané místo přelepte. Dejte si však záležet na tom, abyste si odstřihli z náplasti dostatečně velký kus na překrytí celého cucfleku.

Změřte si od oka jak velkou náplast potřebujete a použijte adekvátní délku. Po přilepení si už jen vymyslete dobrou výmluvu, co se vám stalo – náplast vám sice cucflek dobře zakryje, ale stejně může vzbuzovat pozornost.

náplasť na cucflek

Zubní pasta na cucflek

Poslední možností, jak se můžete pokusit zakrýt cucflek je zubní pasta.

Přestože již byla výše zmiňována jako prostředek na odstranění cucfleku, rovněž vám může díky svým bělícím účinkům pomoci cucflek zakrýt.

Jednoduše si začněte pravidelně nanášet zubní pastu na postižené místo s cucflekem, nechte ji pár minut působit a umyjte si ji. Postup opakujte často, postupně vám začne dané místo blednout.

Ne vždy jsou cucfleky vítány!

Přestože je cucflek pro některé lidi znamením toho, že má partnera nebo partnerku, symbol označkování si partnera či jako náznak aktivního sexuálního života, nemusí to být vždy příjemná výsada.

Mnoho lidí se za cucfleky stydí, případně jsou společností posuzováni.

Proto pokud se vám taková nešťastná věc přihodila, výše zmíněné tipy a triky vám mohou pomoci se efektivně a rychle zbavit jakýchkoli cucfleků.

Jaké máte zkušenosti s cucfleky vy? Máte nějaké vlastní osvědčené metody, pomocí kterých cucfleky odstraňujete?

Napište nám o svých zkušenostech a názorech v komentářích pod článkem!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button