Jak sušit květiny?
Chcete se dozvědět, jak sušit květiny u vás doma? V tomto článku se dozvíte, jak si můžete uschovat sušené květiny po Valentýnu nebo když si je zkrátka chcete udržet na očích o něco déle, i když vám sezóna na vaší zahrádce právě končí. Návod na sušení květin se dozvíte v následujících řádcích.
Sušení květin na vzduchu
Tento typ sušení funguje nejlépe s kyticemi květin, které mají robustní hlávky jako jsou například růže nebo levandule.
Pro jiné druhy květin jako jsou například tulipány, gerbery nebo určité křehké druhy květin, nemusí tento proces fungovat tak efektivně.
Postup sušení je následující:
Zbavte se přebytečných lístečků na květu a odřízněte stonek květu na požadovanou délku (ne více než jen pár centimetrů). Pro zajištění toho, aby si květiny zachovaly barvu je schovejte před přímým sluncem hned po jejich odříznutí.
Odříznuté květiny svažte dohromady gumičkou tak, aby vám v podstatě vznikla tak malá kytička.
Najděte si tmavé a suché místo s dobrou cirkulací vzduchu (povla, komora nebo klidně i skříň). Květy v tomto prostoru zavěste tak, aby visely hlavou dolů. Květy takto nechte sušit přibližně dva až tři týdny, dokud se vám kompletně vysuší.
Po vysušení květů je svěste a postříkejte nearomatizovaným sprejem na vlasy abyste je ochránili, není to však nutné).
Přečtěte si také tyto návody:
Jak a na co použít vysušené květiny
Vysušené květiny mají různé využití, můžete si je položit jen tak na okrasu, ale lze je také použít i jako ozdobu na různé věci, záleží jen na vaší představivosti.
Ať už jde o jedlé květiny, které můžete použít jako ozdobu na dort nebo koláče, nebo jako ozdobu na stůl pokud jde o nějakou událost či dokonce pro velikonoční nebo vánoční dekorace, díky čemuž budou mít vaše ozdoby ten pravý šmrnc.
Máte nějaké jiné vlastní tipy a postupy, jak sušíte květiny doma?
Poraďte i ostatním v komentářích pod článkem.