Návody

Jak sušit rajčata?

Chcete vědět, jak sušit rajčata? Rajčata se tradičně sušila na slunci, avšak ne každý má čas nebo podmínky na to, aby je vystavil venkovnímu počasí. Nemluvě o tom, že ne vždy budete mít příznivé počasí. Řešením je snadné a rychlé sušení rajčat v troubě. Postup jak si můžete sušit rajčata u vás doma se dozvíte v následujících řádcích.

Jak sušit rajčata

Jak sušit rajčata v troubě

V první řadě si nastavte troubu na nejnižší možnou teplotu (maximum je 90 stupňů). Při vyšších teplotách by se vám totiž mohla rajčata spíše vařit než sušit.

postup sušení rajčatRozkrojte vaše rajčata na poloviny a vyberte z nich jadérka. Každou půlku jemně stiskněte nad mísou tak, abyste z ní vymačkali přebytečnou šťávu a semínka.

Na vnější straně udělejte na každé rajče malý zářez, urychlí vám to proces sušení.

Připravte si pečící fólii, kterou položíte na mřížku a začněte ukládat vaše rajčata. Ukládejte je tak, aby mezi nimi byla dostatečná mezera a nedotýkaly se jedna druhé.

Následně posypte rajčata špetkou soli. Mřížku spolu s rajčaty vložte do trouby a nechte je schnout pod stálou teplotou, dokud slupka nebude kožovitá (ovšem nesmí být příliš drsná ani vyschlá). Rajčata kontrolujte zhruba každou hodinu. Sušení rajčat může trvat zhruba 6 až 12 hodin (v závislosti na velikosti rajčat a typu trouby).

Po vysušení by měla být rajčata poměrně flexibilní a měla by se bez problémů žvýkat. Rajčata vyjměte z trouby a nechte je vychladnout.

Sušená rajčata se výborně hodí do salátů, těstovin nebo na pizzu.

Návod jak skladovat usušená rajčata

Přečtěte si také návody jak si doma jednoduše:

Jak na uskladnění sušených rajčat

Sušená rajčata uskladňujte ve skleněných sklenicích na suchém a tmavém místě (aby neztratili na chuti).

V případě, že byste viděli na sklenicích vlhkost, kterou vylučují rajčata, můžete je vložit zpět do trouby na hodinu nebo dvě, abyste je dosušili.

Doufáme, že se vám tento článek jak správně a rychle sušit rajčata poradil a přejeme vám dobrou chuť!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button