Návody

Jak ušít pyžamo?

Návod a postup jak si ušít pyžamo

Pyžamo je nutným druhem oblečení, které by měl mít každý člověk v šatníku. Pokud nejste ten typ, který zvykne spát bez pyžama, jednoduchou se mu nevyhnete. V tomto článku jsme si pro vás připravili poměrně jednoduchý návod, jak si můžete ušít pyžamové kalhoty přímo u vás doma. Pojďme se tedy podívat na to, jak si můžete ušít pyžamo a co všechno budete k tomu potřebovat.

Jak ušít pyžamo

Co budete potřebovat k šití pyžama

 • Jemnou až středně – těžkou látku (cca 2,5 metru)
 • Nit na šití
 • Gumu (cca 1 metr dlouhou a cca 0,5 cm širokou)
 • Stužku (cca 60 cm dlouhou a cca 1,5 cm širokou)
 • Papír na šablony
 • Křídu

Postup krok po kroku jak si ušít pyžamo

 1. šití pyžama

  S pomocí před připravené šablony si načrtněte vzory jednotlivých kousků pyžama na papír (vzorový případně odolný papír) podle toho, jakou velikost pyžama plánujete ušít.

 2. Složte látku na polovinu podélné strany tak, aby směřovala k nesprávným stranám, a poté přilepte kousky vzoru k látce tak, aby linie na vzoru odpovídala přímým liniím látky. Vzor opatrně ořízněte na jednotlivé kousky a označte všechny zářezy. Označte všechna místa kde mají být knoflíky a kapsa s pomocí křídy. Pomocí knoflíkové křídy označte knoflíkové dírky a značky na kapsu. Pokud používáte látku, která má přímý a směrující vzor tak se ujistěte, že jste jednotlivé kousky pyžama podle vzoru vyřízli správně (resp. se správným směrováním).
 3. Následně vytvořte knoflíkové dírky na obou dvou předních částech pyžamových kalhot na místech, která jste si vyznačili. Ujistěte se, že jsou dírky dostatečně velké na to, abyste přes ně přetáhli gumu.
 4. Složte horní část kapsy směrem na nesprávnou stranu o 0,5 cm a poté znovu o 1,5 cm. Místo stiskněte a zašijte. Složte zbylé tři strany kapsy směrem na nesprávnou stranu, znovu o 0,5 cm a místo stiskněte.
 5. Umístěte váš sáček na pravou stranu části kalhot pyžama tak, aby byl umístěn na vyznačeném místě se správnou stranou navenek. Místo si připněte a udělejte steh na bocích a spodu kapsy v blízkosti okrajů.
 6. Položte si jednu přední a jednu zadní stranu pyžamových kalhot se správnými stranami dohromady, části zarovnejte podél vnitřní strany nohou tak, aby se zářezy shodovaly. Části přitlačte a sešijte podél vnitřního švu a následně šev stiskněte. Zopakujte stejný postup is druhou částí kalhot, resp. přední a zadní strany.ušití pyžama
 7. Položte si obě části kalhot se správnými stranami dohromady tak, aby byly zarovnány kolem švu na rozkroku. Šev přitlačte a sešijte kolem křivky. Z této linie sešijte další šev ve vzdálenosti 0,5 cm a odřízněte jakýkoli zbylý šev nad linií.
 8. Zatímco máte stále správné strany pyžama spolu, spojte 2 boční švy vašeho pyžama, které zmáčknete a sešijete dohromady po celé délce.
 9. Přeložte spodní část pyžamových kalhot směrem ke správné straně o 0,5 cm a poté znovu o 1,5 cm. Místo stiskněte a sešijte.
 10. Přeložte pas na vašem pyžamu směrem ke správné straně o 0,5 cm a poté znovu o 2,5 cm. Zkontrolujte si, zda jsou knoflíkové dírky umístěny ve středu pásu a poté místo zmáčkněte a sešijte. Šijte na místě podél spodní části pasu a poté otočte pyžamo naopak, správnou stranou ven.
 11. Změřte si gumu kolem vašich boků, resp. tam, kde budou pyžamové kalhoty na vás sedět a zaznačte si na gumě pohodlnou délku. Připevněte bezpečnostní kolík na jednom konci gumy, poté přetáhněte gumu přes jednu z knoflíkových dírek kolem celého pasu (dejte si pozor na to, abyste gumu nepřetočili). Gumu vytáhněte na konci ze stejné knoflíkové dírky, překřižte oba konce gumy aby ležely na sobě naplocho a sešijte je na značce, kterou jste si předtím vyznačili. Nakonec gumu zatlačte zpět do knoflíkové dírky, aby seděla uvnitř pasu na pyžamu.
 12. Provlečte si proužek, resp. stuhu přes knoflíkové dírky a zašněrujte si ji do mašličky. Tímto krokem jste dokončili vaše pyžamo, resp. jste se naučili jak si ušít pyžamové kalhoty.

Přečtěte si také články:

Internetové návody na šití pyžam

Na internetu existuje řada návodů jak si můžete ušít pyžamo, toto je jen jeden z nich. To jak vám návod a postup vyhovuje, případně jestli tento druh pyžamových kalhot preferujete, je jen na vás.

Někteří odborníci v oblasti šití pyžama nabízejí zajímavé tipy a rady, jak si můžete ušít pyžamo. Pokud jste se dočetli až sem, tak nám dejte vědět v komentářích pod článkem jestli vám tento návod poradil! Nyní byste měli vědět, jak si můžete ušít pyžamo sami.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prečítajte si aj
Close
Back to top button