Návody

Jaký materiál pyžama je nejvhodnější pro spánek?

Existuje nespočet materiálů pro pyžamo, které lze na současném trhu dostat. Bavlna, vlna, hedvábí, flanel, stačí se jen rozhlédnout a člověk je hned zavalen všemi možnými materiály pro pyžamo. Který materiál pyžama je tedy nejvhodnější pro spánek? Jaké jsou vůbec jejich kladné a záporné vlastnosti? V tomto článku si projdeme ty nejklasičtější materiály pro pyžamo, které se pro lepší spánek doporučují spolu s pár neobvyklejšími, popř. modernějšími materiály, které se v současnosti dostávají do popředí.

Jaký materiál pyžama je nejvhodnější pro spánek

Bavlněné pyžamo na spánek

bavlněné pyžamo na spaníSnad nejklasičtějším a jedním z nejrozšířenějších materiálů pro pyžamo na spaní je bavlna.

Bavlněné pyžamo jako takové má skvělé vlastnosti pro pohodlný a zdravý spánek. Je velmi lehké, relativně jemné ale hlavně bavlna dobře dýchá čímž se vyhnete při vyšších teplotách zbytečnému potu, který spánek zhoršuje.

Bavlněné pyžamo na spánek lze nosit jednak jako oddělené části ale i jako celé pyžamo.

Hedvábné pyžamo na spaní

Jedním z luxusnějších materiálů, které se doporučují v rámci pyžama na spaní je samozřejmě hedvábí. Hedvábí je úžasný přírodní materiál, resp. tkanina. Podobně jako bavlna, velmi dobře dýchá, resp. se v hedvábném pyžamu vaše tělo až tak nepotí, a je ještě lehčí než bavlna.

Snad jedinou nevýhodou hedvábného pyžama na spaní je jeho cena, která se dokáže vyšplhat na opravdu bolestivě velká čísla. Jestli vám cena pyžama z hedvábí stojí za kvalitní a zdravý spánek je už na vás.

Umělé hedvábí na pyžamo

Umělé hedvábí jako materiál pro pyžamo do postele zní tak trochu jako nějaká nepříjemná syntetická látka, která se vyráběla v 70. letech. Opak je však pravdou.

Název „umělé hedvábí“ nebo i „rayon“ dostal tento materiál proto, nakolik se vyrábí z recyklované dřevěné vlákniny. Díky tomu získalo umělé hedvábí vskutku zajímavé vlastnosti a umí během horkého léta velmi dobře chladit.

Kromě toho je to skvělou alternativou pro ty, kteří nechtějí zbytečně investovat příliš peněz do drahého pyžama a zároveň si chtějí zlepšit kvalitu spánku.

Lněné pyžamo pro lepší usínání

Len jako materiál pro pyžamo je extrémně lehký a zároveň velmi odolný kus látky, resp. tkaniny. Podobně jako hedvábí je také poměrně drahý a je velmi obtížné najít lněné pyžamo v konkrétní velikosti.

Pokud se však rozhodnete pro pyžamo ze lenu jako materiálu pro lepší spánek, zaručeně se už po prvním nošení budete cítit jako nějaký námořník na moři.

Supplex pyžamo na noc

Supplex zahrnuje všechny vlastnosti, které lidé milují na bavlně včetně „dýchatelnosti“ materiálu, které posune o 1 level výše tím, že si takové pyžamo dokáže udržet tvar déle a snadněji v případě potu schne.

Pyžamové kalhoty vyrobené z materiálu supplex skvěle chladí a nelze je propotit, což se může velmi dobře odrazit na kvalitě spánku během noci.

Flanelové pyžamo pro lepší spánek

Pro chladnější období, zejména během prosince a ledna se zvykne nosit o něco teplejší pyžamo a na základě toho se zvyknou používat i jiné materiály. Jedním z nich je flanel, který má vynikající hřejivé vlastnosti a dokáže člověka zahřát i během chladnějších období.

Flanelové pyžamo se výborně hodí během noci ke spánku, jelikož podobně jako bavlna dýchá a zároveň udrží člověka v teple. To zaručuje stabilní teplotu lidského těla v chladném pokoji a zároveň se člověk v něm nezačne potit.

Moderní modal pyžamo na noc

Modal jako materiál je v současné době jedním z nejmodernějších druhů materiálu, který byl pro oblečení vyvinut. Dotykem může připomínat bavlnu, avšak nenechte se tím oklamat.

Modal v rámci materiálu pro pyžamo je oproti klasickým materiálům podstatně hladší a pragmatičtější co se týče čištění, praní a pod.

jemné pyžamo na spaní

Zároveň může takové pyžamo dosáhnout lesku a jemnosti hedvábí čímž je v podstatě hybridem mezi bavlnou a hedvábím v pozitivním slova smyslu, nakolik disponuje dobrými vlastnostmi obou materiálů.

Modal pyžamo však není jednoduché na trhu najít. Jde o relativní novinku, ovšem pokud se rozhodnete pro tento druh materiálu, zaručeně v něm budete spát kvalitně.

Spávání v kašmírovém pyžamu

Kašmír jako materiál pro pyžamo, je vysoce kvalitní druh tkaniny, který se ve světě textilie řadí hned vedle hedvábí.

V podstatě jde o další druh luxusní látky, z níž se vyrábějí různé extravagantní kousky oděvu. V případě pyžama na noc je určitě skvělou volbou, jelikož jde o další kus velmi lehké a jemné látky, která zároveň dokáže absorbovat lidský pot.

Kromě toho dokáže kašmírové pyžamo velmi dobře zahřát. V rámci takové kombinace vlastností jde o jednoho z nejvhodnějších kandidátů pro pyžamo.

Snad jeho jedinou nevýhodou, podobně jako v případě hedvábného pyžama, je jeho cena, která může začít na středních sumách a vyšplhat se až na opravdu vysoká čísla.

Pár tipů k tomu jaký materiál pyžama je nejlepší

Jedním z hlavních faktorů, které byste při výběru pyžama na spánek měli vzít v úvahu jsou vaše nohy.

Studené nohy jdou ruku v ruce se špatným spánkem, v horším případě vám hrozí nachlazení. Vliv teploty vašich nohou má na starosti i pyžamo, proto si vždy uvažte, jaký materiál do jakého období budete potřebovat, popř. si oblečte ponožky pokud máte velmi chladný pokoj.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button