Jak vyčistit

Jak vyčistit autosedačku?

V tomto článku si ukážeme, jak vyčistit autosedačku. Ať už jde o látkovou nebo koženou autosedačku, ukážeme vám pár otestovaných návodů. Popsané budou hlavně způsoby čištění autosedačky, na které potřebujete jen věci, které najdete v každé běžné domácnosti, ale i profesionální řešení zaručující úspěšné vyčištění sedačky bez poškození.

postup jak vyčistit autosedačky

Jak vyčistit látkové autosedačky

Prvním krokem jak vyčistit autosedačky z látky je vysávání. Důkladně vysajte celé sedačky trubicí nebo speciálním nástavcem pro vysávání sedaček.

Nezapomeňte také změnit polohu sedaček abyste tak odkryli místa v pohyblivých kloubech, kam byste se jinak jen těžko dostali.

Nejvíce efektivní a nejbezpečnější prostředek k vyčištění je profesionální čistič, originální vyrobený na autosedačky. Pokud ale nechcete zbytečně investovat, klidně si vystačíte i s prostředky které naleznete běžně v domácnosti.

Použití sody na čištění sedačky

V malém sklenici (2dcl) smíchejte jedlou sodu s teplou vodou v poměru jedna (soda) ke třem (voda).

Na špinavé místo na sedačce naneste tuto směs kartáčkem, ideálně starou zubním kartáčkem které již nebudete používat k čištění zubů. Pořádně toto místo kartáčkem a směsí vyčistěte.

V případě, že se bude skvrna těžko smývat, nechte směs vody a sody působit alespoň 30 minut, a pak skvrnu pořádně vyčistěte.

Ocet a přípravek na nádobí

Dalším způsobem jak vyčistit autosedačku je použití směsi octa, vody a přípravku na nádobí. Dejte na spodek sklenice trochu octa, přidejte do něj pár kapek přípravku na nádobí a zalijte to teplou vodou.

Směs rozmíchejte, naneste ji na špinavé místo a začněte čistit kartáčkem.

Znovu jako v předešlém případě, můžete směs nechat chvilku působit. Po vyčištění špinavé místo opláchněte čistou vodou a nechte vysušit.

Jak vyčistit autosedačku pomocí pracího prášku

Posledním domácím způsobem na vyčištění autosedačky je použití pracího prášku. Rozmíchejte trochu pracího prášku v teplé vodě a směs naneste na zašpiněné místo. Nechte to chvilku působit a pak kartáčkem místo vyčistěte.

Na závěr toto místo třeba opláchnout čistou vodou, abychom se zbavili pracího prášku, a pak to celé vysušit.

Jak vyčistit kožené autosedačky

Znovu je prvním krokem čištění kompletní vysávání autosedaček. Při kožených sedačkách si třeba dát pozor na díry, protože nechceme aby se čisticí prostředky dostaly dovnitř sedačky a poškodily výplň.

Také je nejlepší dát přípravky nejdříve na hadřík, se kterou potom zašpiněné místo vyčistíte. Také netřeba používat tvrdé kartáčky se kterými byste mohli kůži poškrábat, nejlepší je použití hadříku.

postup jak vyčistit autosedačku

Co se týče výběru hadříku, nejlépe je použít hadřík s mikro-vlákny, ty jsou totiž velmi jemné a tím pádem sedačku nepoškrábou. Také není vhodné používat na čištění směsi obsahující hodně vody.

Pokud si nejste jisti prostředkem, který chcete použít, naneste jej na místo na sedačce, které není vidět a je těžší dostupné.

V případě vzniku poškození bude toto místo jen těžko viditelné. Také je nejlépe čistit jen malou plochu, nechoďte s čištěním moc daleko od skvrny.

Abyste předešlí případným poškozením, je třeba se o koženou autosedačku důkladně starat podle toho jak uvedl výrobce. Pokud bude kůže zdravá, bude mnohem těžší ji při čištění poškodit.

Přečtěte si také články a návody:

Čištění autosedačky octem a olivovým olejem

Smíchejte dohromady čtvrt sklenice olivového oleje a půl sklenice bílého octa. Do této směsi dokonce netřeba přidávat vodu, jen stačí směs nanést na hadřík a skvrnu na sedačce ní umýt.

Ocet vám zašpiněné místo vyčistí od mastnoty, dezinfikuje a odstraní zápach.

Samotný zápach octa by měl být zmírněn použitím olivového oleje, a také nebude dlouho trvat dokud ho z auta vyvětráte.

návod na čištění autosedaček

Co se týče kožených sedaček, nejlepší a nejbezpečnější je použití originálních čističů na kůži, přesně podle návodu uvedeném na obalu.

Kůže je mnohem dražší a náchylnější k nesprávné zacházení jako látka, proto pokud si chcete být úplně jistý, sáhněte po originálním čističi.

V případě že je skvrna moc velká nebo těžká na vyčištění, vždy je tu možnost obrátit se na profesionální pomoc. Určitě ve vašem okolí najdete firmu, která umí vyčistit autosedačku bezpečně a důkladně za vás.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button