Jak vyčistit

13 způsobů jak můžete využít coca colu při čištění

Coca cola se v současné době stala více široce využitelným prostředkem jak jen běžným letním nápojem. Její využití je rozmanité, záleží jen na lidské představivosti. V tomto článku jsme si proto pro vás připravili 13 způsobů jak můžete využít coca colu při čištění. Co všechno tedy vyčistí coca cola?

co všechno vyčistí coca cola

Co všechno vyčistit coca cola:

Přečtěte si těchto 13 zajímavých věcí, které můžete vyčistit s colou.

1. Vyčistí záchod

Snad nejznámější způsob, jak se dá využít coca-cola je čištění záchodu. Přestože jde stále o poměrně humornou představu, coca cola může být relativně velmi účinným čisticím prostředkem na toaletu.

Jednoduše vezměte 2l coca-colu a začněte s ní proplachovat celý vnitřek WC (začněte lít colu od horní části vnitřní strany mísy dokola).

Následně nechte coca-colu chvíli působit a nakonec ji dobře spláchněte. Výsledek by se měl dostavit okamžitě.

2. Vyleští minci

Pokud máte ve vaší sbírce pár špinavých mincí, můžete jim dopřát koupel v coca-cole (pozor však při mincích s vysokou hodnotu, případně při starých mincích, které vyžadují speciální způsob čištění).

Mince jednoduše ponořte do coca-coly v nádobě, nechte colu chvíli na mince působit a nakonec jejich propláchněte pod proudem čisté vody.

3. Dokáže odstranit rez

Coca cola si umí poradit is rzí, ať už by byla v jakékoliv formě. Pokud máte nějaký kovový předmět, na kterém se nachází rez, prostě daný předmět ponořte do nádoby s coca colou a nechte ji na 1 den působit.

Pokud jde o něco větší, namočte si hadřík do coly a tu obepněte kolem místa s hrdou.

V případě rzi, která se dostala na oblečení, můžete nalít coca-colu přímo na postižené místo, cca půl dne ji nechat působit a nakonec vyprat.

Coca-cola však dokáže pomoci iv případě rezavých šroubů, které se jednoduše nedají uvolnit.

Tehdy postačí namočit hadřík do coca-coly, tu aplikovat na postižené místo a nechat colu dělat své kouzlo. Nakonec nezapomeňte dané místo a rez setřít.

co se dá umýt coca colou

4. Coca cola vyčistí i krev

Pokud potřebujete velmi rychle odstranit všechny krvavé důkazy z místa činu dříve než se tam dostaví detektiv Columbus, určitě seběhněte do obchodu pro láhev coca-coly!

Coca cola může velmi efektivně odstranit jakékoli stopy krve, které se mohou nacházet na textilních površích. Jednoduše aplikujte na postižená místa colu, chvíli ji nechte působit a následně jej opláchněte čistou vodou.

Pokud máte velmi krvavé oblečení, připravte si větší nádobu s coca-colou, do které ho ponoříte a následně vyperete.

5. Odstraní přilepenou žvýkačku

Podařilo se vám si přilepit žvýkačku do vlasů? Žádný problém!

Aplikujte na dané místo coca-colu (pokud to je možné, ponořte daný pramen vlasů do nádoby s coca-colu) a nechte ji působit.

6. Vyčistí špinavé mezery v podlaze

Pokud máte například v koupelně či v kuchyni špínu ve spárách, aplikujte coca-colu na daná místa v podlaze (můžete ji přímo nalít, připadne si namočit hadr do coly a přetřít s ní všechna místa), nechte ji působit a nakonec spáry vytřete.

7. Navrátí lesk

Ztratil se vám lesk na chromovaných površích? Žádný strach! Coca-cola vám s tím může pomoci – za asistence alobalu.

Nejdříve si poskládejte kousek alobalu do tvaru houbičky (nebo hadříku), následně nalijte coca-colu na chromované místo a procházejte ho s pomocí alobalu.

Díky těmto dvěma malým zázrakem navracíte lesk vaším chromovaným věcem!

mytí coca colou

8. Vyčistí skvrny na porcelánu

Coca-cola je velmi efektivním čističem iv případě porcelánu či skla.

V případě čištění si stačí navlhčit utěrku do coca-coly a pomocí ní důkladně vytřít povrch na porcelánu (stejně lze postupovat i v případě čištění brýlí).

9. Zlikviduje usazeniny z mléka

Ačkoli se to může zdát zvláštní, coca-cola dokáže efektivně odstranit i usazeniny a zápach z mléka. (V takovém případě nejlépe funguje coca cola dark).

Sklenice, džbány či jiné objekty jednoduše zalijte coca-colu, nechte ji na 5 minut působit a nakonec jejich velmi dobře propláchněte.

10. Neutralizuje smrad ze skunka

Podle některých lidí dokáže coca cola odstranit i pověstný zápach ze skunka. Pokud se vám takové neštěstí přihodilo a vyčerpali jste všechny možnosti, nemáte co ztratit.

Ať už jste to vy nebo nějaký předmět, aplikujte (nejlépe ponořte/vykoupejte) se/ho v coca-cole.

Budete mít alespoň zajímavou historku (možná s úspěšným koncem).

11. Odstraní připáleniny a mastnotu

Coca cola je také velmi účinným prostředkem proti připáleným zbytkům jídla a mastnotě na pánvi!

Pokud se vám podařilo takto znečistit hrnec nebo pánev, jednoduše do ní nalijte až po okraj coca-colu a nechte ji cca na 1 den působit.

Nakonec ji vylijte a pánev (samozřejmě) dobře opláchněte. Mastnota zda připálenina by měla být fuč!

12. Čistí okna

Tradičnějším využitím coca-coly je čištění oken. Díky své vysoké kyselosti je skvělým čisticím prostředkem na odstraňování šmouh a špíny na oknech.

V případě čištění postupujte stejně jako při jakémkoliv čistícím prostředku, se kterým byste vaše okna myli.

13. Vyčistí vodní kámen

Věděli jste, že coca-cola dokáže zázračně odstraňovat i vodní kámen? Platí to zejména v případě rychle varné konvice, kdy se často můžete setkat s vodním kamenem, usazeným na jejím dně.

V takovém případě sáhněte po staré dobré coca-cole, kterou jednoduše do konvice nalijete a necháte ji na jednu noc působit.

Ráno colu vylijte, konvici dobře propláchněte a hle – vodní kámen je pryč!

čištění coca colou

Pár zajímavostí o coca-cole

  • Věděli jste, že coca-cola je kyselejší jako kyselina v autobaterie? pH coca-coly je cca 2,5, zatímco pH v autobaterií je cca 1.
  • Díky své vysoké kyselosti je coca-cola schopná rozpustit i lidský zub (nezapomeňte proto na mytí vašich zubů po konzumaci coly).
  • Mimo svých čisticích vlastností se dá coca-cola využít i v zahrádce proti slimákům či jiným škůdcům.
  • Coca cola se dá také využít i během zimních období jako rozpouštěč ledu. Tento efekt se dá využít zejména při čištění zamrzlých oken na autech.
  • V některých případech vám může pomoci coca-cola i při zapáleném hrdle. Ačkoliv coca-cola by vás pravděpodobně více dehydratovat, může neutralizovat bolest.

Jak jste se mohli dočíst, coca-cola má opravdu široké spektrum praktických možností, které nemusí vůbec souviset s konzumací tohoto sladkého nápoje.

Ačkoliv účel coca-coly slouží primárně k osvěžení během léta, lidé dokáží být velmi vynalézavý a využít colu různými odlišnými způsoby.

Jaké máte zkušenosti s coca-colou vy? Pomohla vám při něčem, mimo uhašení vašeho žízně? Napište nám o svých zkušenostech s coca colou v komentářích pod článkem!

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button