Jak vyčistit

Jak vyčistit odtok?

návod jak správně vyčistit odtokV tomto článku se dozvíte, jak správně vyčistit odtok. Pokusíme se vám nabídnout několik způsobů řešení na tento problém, který se v domácnostech občas vyskytne. Ať už je odtok pouze zapáchající nebo úplně ucpaný, tyto možnosti vám určitě pomohou. Dozvíte se ty nejjednodušší řešení pomocí věcí které máte doma, ale i profesionální řešení pro náročnější situace.

Prevence proti ucpání odtoku

Nejlepším způsobem jak udržet čistý odtok je prevence proti znečištění. To můžete zcela jednoduše dosáhnout nalitím celého hrnce vařící vody do odtoku přibližně jednou za týden.

Koupelnové odtoky třeba také pravidelně čistit od vlasů.

Chcete-li mít úplnou jistotu, nalijte pohár octa jednou měsíčně do odtoku a nechte ho působit půl hodinu. Tímto způsobem se vám odtok nikdy nezapchá.

Jak vyčistit odtok v sprchovém koutu nebo ve vaně?

Odtoky v sprchovém koutu a ve vaně se většinou liší od ostatních, jako například v umyvadle nebo kuchyňském dresu. Tyto odtoky se také liší podle typu, ale většinou se skládají z poklopu a síťky na zachytávání odpadu. Někdy je nejlepší najít přesný návod na typ sprchového koutu který máte doma.

Před použitím následujících kroků nejdříve musíte síťku vybrat a ručně vyčistit. U jiných typů odtoků někdy budete muset odšroubovat nejvrchnější část, a vlasy zevnitř vybrat tenkým, dlouhým předmětem.

Při tomto kroku se ujistěte, aby vám tento předmět nespadl dovnitř potrubí. Pak se můžete pustit do samotného hloubkového čištění odtoku níže popsanými kroky.

Jak vyčistit odtok pomocí octa a jedlé sody?

Nejlepší řešení na problémy v domě jsou takové, při kterých můžete použít běžné věci, které s největší pravděpodobností máte doma. Použití octa a jedlé sody je nejen jednoduché, ale také velmi efektivně.

čištění odtoku

Nejdříve uvařte čistou vodu v hrnci a vylijte ji do odtoku. Potom do odtoku nasypte přibližně půl sklenice sody a nechte pár minut působit. Pak tam nalijte jeden pohár octa a jeden sklenici vařící vody. Pokud máte zátku, uzavřete odtok a nechte směs působit.

Mezitím dejte znovu vařit hrnec vařící vody. Po přibližně 10 minutách můžete do odtoku vařící vodu nalít.

V případě že to nepomohlo zkuste tento postup zopakovat, ale z vlastních zkušeností víme, že to funguje téměř vždy. Chemická reakce octa a jedlé sody pomůže uvolnit vše co je v odtoku zaseknuté. Poslední zalití odtoku hrncem vařící vody pak vše dokonale odnese pryč.

Profesionální čističe odpadů

K čištění odtoků profesionálním způsobem doporučujeme BIO čističe. Není dobré do odtoku lít různé kyseliny na jiné použití. BIO nebo enzymové čističe jsou mnohem bezpečnější, a také šetrnější k životnímu prostředí než agresivní přípravky.

Při použití profesionálních přípravků se ujistěte, že postupujete přesně podle návodu na obalu.

Použití plastového nářadí na čištění odtoků

V případě že vám předešlé rady nepomohly, můžete v domácích potřebách koupit plastovou pomůcku na čištění. Tyto pomůcky mají na sobě malé výčnělky, které vám nečistoty pomohou vybrat z odtoku.

Stačí pouze nářadí pomalu zatlačit co nejhlouběji do odtoku a následně jej vyjmout. Zkuste tak učinit vícekrát za sebou, případně tento postup zkombinovat s některým z předešlých kroků.

jak vyčistit kuchyňský odtok

Odborníci na čištění

V případě, že vám žádný postup z tohoto článku nepomohl a odtok je stále ucpaný, měli byste se obrátit na odbornou pomoc. Určitě ve vašem okolí najdete firmu, která se v těchto činnostech specializuje. Je to nejjistější, ale na druhé straně nejdražší řešení.

Máte nějaké osvědčené tipy, babské rady a návody jak vhodně vyčistit odtok? Podělte se s nimi i s dalšími čtenáři tohoto článku, v komentářích pod článkem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button