Jak vyčistit

Jak vyčistit bílé tenisky?

návod jak vyčistit bílé teniskyČištění tenisek může být někdy složitějším problémem jak se může na první pohled zdát. Pokud máte své oblíbené bílé tenisky, které jste si nějakým nedopatřením ušpinili, měli byste si dávat pozor na to, jak si je vyčistíte. Jednak způsoby čištění se liší v závislosti na druhu špíny a jednak si můžete v případě lehkovážnosti velmi rychle tenisky znehodnotit. Proto jsme si pro vás připravili pár tipů a rad, jak si můžete vhodně a efektivně vyčistit bílé tenisky.

Jak vyčistit bílé converse tenisky

Před mytím odstraňte z tenisek šňůrky, nakolik by se měly mýt zvlášť. Tkaničky lze mýt v misce, lavoru nebo v kyblíku s teplou vodou a s mýdlem (stačí je jednoduše nechat odmočit).

Tenisky oplachujte pod studenou tekoucí vodou. Jelikož jsou materiály tenisek poměrně citlivé na různé čistidla, nedoporučuje se mýt converse tenisky dříve než si důkladně přečtete pokyny výrobce.

Čištění bílých tenisek sodou

Soda bikarbóna může být překvapivě účinným čisticím prostředkem, se kterým se dají vyčistit i bílé tenisky. Vyrobte si s použitím sody a vody jemnou kašičku (postačí vám přibližně jedna lžíce sody), kterou nanesete na tenisky a necháte ji několik hodin působit.

Následně s jemným kartáčkem začněte tenisky čistit a zbavovat kašičky.

Nakonec tenisky opláchněte pod vodou a výsledek by se měl dostavit prakticky okamžitě.

čištění tenisek

Jak vyčistit bílé tenisky pracím práškem

Smíchejte prací prášek spolu s vodou tak, aby vám vznikla tekutější směs. Tekutinu pomocí kartáčku nebo hadříku nanášejte na tenisky a zároveň je s pomocí této kombinace začněte čistit.

Krouživými pohyby kartáčku odstraňte špínu z gumové podrážky a v případě látky postupujte stejně, jen opatrněji (abyste tenisky nepoškodili). Špína by tímto způsobem měla postupně odcházet.

Na závěr si bílé tenisky ještě mokrým hadříkem omyjte, aby na nich nezůstaly zbytky a prášku a nechte je důkladně uschnout.

Čištění bílých tenisek gumou

Guma může být v případě čištění tenisek velmi účinný způsob, jak se zbavit nečistoty. V případě špíny na bílých converse teniskách (resp. Na gumových částech) stačí poměrně silně, nikoli však drsně použít gumu, s jejíž pomocí odstraníte jakékoliv usazeniny.

Když budete s výsledkem spokojený, přetřete jednotlivé části ještě hadříkem.

Vyčištění bílých tenisek s použitím šampónu

Šampon můžete zkombinovat i s pracím práškem a vodou. Vytvořte si se šamponem jemnou tekutou směs, kterou nanesete na tenisky buď s použitím kartáče nebo jemnější látky.

Pomocí této kombinace začněte čistit gumu na teniskách jakož i samotnou látku.

Dejte si pozor na to, abyste na závěr tenisky důkladně opláchli, nakolik by mohl šampon na látce po sobě zanechat skvrny či usazeniny.

Čištění tenisek v pračce

Praní tenisek se z praktických důvodů nikdy nedoporučuje, avšak pokud už nemáte na výběr a všechny způsoby čištění bílých tenisek selhaly, můžete tento způsob vyzkoušet. V první řadě zbavte bílé tenisky tkaniček, vložek či jiných odnímatelných částí.

Následně dejte tenisky do pračky a nastavte nejjemnější a nejšetrnější program na praní. Po skončení programu pověste tenisky na sušení a nechte je co nejvíce otevřené tak, aby vám dobře uschly.

čištění bílých tenisek

Vyčištění tenisek s pomocí bělidla

Bělidlo dokáže být velmi účinným „čisticím“ prostředkem co se týče udržení barvy na teniskách. V první řadě si smíchejte bělidlo s vodou v poměru 1:5. Pomocí této směsi můžete začít mýt tenisky ať houbičkou, hadříkem nebo jemným kartáčkem.

Bělidlo dokáže zbavit vaše tenisky žlutých skvrn či zažloutnutí. Nakonec tenisky dobře opláchněte čistou vodou.

Přečtěte si i další články a návody jak vyčistit:

Pár tipů jak vyčistit tenisky

  • Přestože je jedním z výše uvedených způsobů vyčištění bílých tenisek čištění v pračce, vyvarujte se mu, protože vám může bílé tenisky poškodit. Perte tenisky v pračce pouze v nejnutnějším případě.
  • Nikde nenechávejte tenisky po umytí sušit na přímém slunci nakolik vám takový způsob sušení může zničit barvu na teniskách. Tenisky raději sušte na tmavém, suchém a teplém místě.
  • Nenoste bílé tenisky během deštivého období nebo v zimě. Déšť, případně sníh (resp. Sůl, která se během zimy nanáší prakticky v každém městě či na cestě), vám může vaše tenisky jednak znečistit ale také poškodit.
  • V případě znečištění bílých tenisek mastnou skvrnou se snažte umýt tenisky co nejdříve. Předejdete tak složitějšímu čištění po uschnutí skvrny.

Máte nějaké osvědčené tipy a rady jak vyčistit bílé tenisky? Poraďte ostatním v komentářích pod článkem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button