Návody

Jak vybrat pyžamo?

Výběr pyžama vyžaduje určitý čas, prostředky ale i znalosti, díky kterým se člověk dokáže flexibilně rozhodovat na moderním trhu s oblečením. Vybrat pyžamo neznamená jen vejít do obchodu, popadnout první pyžamo, které se vám líbí a odejít. Takové rozhodnutí byste mohli velmi rychle, resp. již během první noci v něm, litovat. Pohodlný spánek je jedním z nejdůležitějších procesů u člověka, který potřebuje podat dennodenně výkon as tím se pojí i spánek v pyžamu. V následujících řádcích jsme si proto pro vás připravili pár orientačních tipů, na jejichž základě se pro vás stane výběr toho správného pyžama podstatně jednodušší záležitostí.

Jak vybrat pyžamo

Výběr pyžama a jeho komfort

Jen velmi těžko dosáhnete klidného a zdravého nočního spánku v pyžamu, ve kterém se budete neustále otáčet, krčit, otlačovat knoflíky nebo natahovat gumičky. Kvůli takovým věcem byste se při výběru toho správného pyžama měli zeptat sama sebe: potřebujete kapsy na pyžamu?

Chcete pyžamo s knoflíčky? Chcete pyžamo s límcem, pyžamo s kulatým výstřihem, jestli by mělo být volnější u krku? Zkontrolujte si, zda gumičky v pyžamu nejsou příliš těsné nebo zda má šňůrky, kterými se váže kalhotové pyžamo.

Pyžamo na noc je součástí vašeho nočního rituálu a kvůli tomu by pohodlí a komfort měly být pro vás v rámci výběru pyžama tou nejvyšší prioritou.

Jak vybrat pyžamo podle tkaniny

vybrat pyžamoPyžama mohou být vyrobena z různých druhů materiálů, některá mohou být smíchána, jiná mohou být vyrobena čistě z jedné látky.

Vyberte si proto takové pyžamo, jehož materiál by vyhovoval vašemu životnímu stylu.

Bavlna je jedním z nejběžněji dostupných materiálů na pyžamu a je velmi lehká a prodyšná. Při ní mějte na paměti, že není dobrým izolantem, takže tak dobře nehřeje během chladnějších období.

Flanel je zase naopak velmi oblíbenou látkou díky své hřejivosti, avšak na rozdíl od bavlny se nedoporučuje nosit flanelové pyžamo během teplejších období a přes léto. To zase neplatí u hedvábí, které je vyrobeno z přírodního vlákna a dokáže vyrovnat teplotu i při chladném či teplém počasí.

Ve všech případech má výběr pyžama na základě tkaniny jedno společné: záleží na období a podmínkách, ve kterých budete pyžamo nosit. Je proto důležité abyste mimo pohodlí přemýšleli i nad tím, do jakých podmínek chcete nosit a využívat vaše pyžamo.

Vybírání pyžama podle velikosti a typu postavy

Při nákupu on-line si dopřejte trochu času k tomu, abyste si prohlédli tabulku velikostí pro dané pyžamo a ujistili se, že jste si vybrali tu správnou velikost pyžama.

Ženy mají rozličné typy a velikosti těl a kvůli tomu byste si měli vybírat pyžamo, které vám padne jako ulité. Jablíčkovité postavy si mohou vybírat pyžamo, které je vysoké v pase a naopak hruškovité postavy by si měly vybírat opačné velikosti.

Mimo pohodlí a materiál je velikost pyžama vaší další top prioritou, při které byste měli věnovat zvýšenou pozornost vašim rozměrům.

Styl při výběru pyžama

Kdo řekl, že vaše pyžamo ve kterém budete spát nemůže vypadat stylově a cool? Jelikož můžete na dnešním trhu najít tolik různých potisků a vzorů na pyžamu, byla by škoda nevěnovat pozornost i tomu, jak módně a vkusně můžete vypadat ve vašem nočním oblečení.

Měli byste se snažit vybírat takové pyžamko, které vystihne vaši osobnost a váš životní styl. Ať už by šlo o nobl stylové pyžamo, nebo o pyžamo s tradičnějšími vzory a střihem, musí se líbit hlavně vám a měli byste se snažit vybírat takové pyžamo, ve kterém byste se cítili a vypadali také skvěle.

Jak vybrat pyžamo podle trvanlivosti

Investovat do pyžama, které vám vydrží déle než jen pár měsíců se určitě vyplatí, to znamená: vybírat pyžamo, které jednak vydrží jeho užívání delší dobu a jednak nebude vypadat po nějaké době zastaralé.

Jak zjistíte, které pyžamo vám vydrží dlouho?

Nejjednodušší, když se podíváte na švy, zpracování a šití pyžama pouhým okem.

Vyhněte se syntetickým materiálům a strojní výrobě. Nejkvalitnější pyžamo je takové, které bylo vyráběno ručně, jelikož při ruční výrobě se obvykle věnuje zvýšená pozornost kvalitě na rozdíl od masové, pásové výrobě.

Každé pyžamo při ruční výrobě se často kontroluje, jestli nemá nějaké chyby. Proto si určitě dejte záležet na tom, že si prohlédnete, jak bylo vaše budoucí pyžamo vyrobeno a zpracováno.

Jak vybrat pyžamo na základě využitelnosti

Výběr pyžama neznamená výběr jen jedné sady nebo jednoho kusu. Nemusíte přemýšlet nad pyžamem jako jen nad individuálním kusem oblečení.

Pyžamo si můžete pořídit také s oddělenými částmi, u kterých si můžete najít oddělené vrchy a pyžamové kalhoty, které můžete navzájem překombinovat nebo spojit s jinými kusy oblečení ve vašem šatníku.

vybírání pyžama

Kromě toho, pyžamo neznamená jen oblečení na noc do postele. Můžete jej využít i jako doplněk k vašemu dennímu outfitu, se kterým chodíte ven.

Hedvábná pyžama k příkladu, jsou v současnosti trendem, při kterém se dobře spojují například s běžnými džínami nebo se sukní. Vybírejte a přemýšlejte proto nad pyžamém tak, abyste jeho potenciál maximálně využili, ať už by šlo o pyžamo na noc nebo i do společnosti.

Péče o materiál a výběr pyžama

Péče o pyžamo se zkrátka nevyhnete (jenže byste si plánovali kupovat pyžamo každý týden). Stejně jako jiné druhy oblečení i pyžamo vyžaduje pravidelné praní, čištění či žehlení.

V tomto ohledu si musíte dát záležet na materiálech ale i na zpracování pyžama, jelikož běžné textilie si budou žádat klasické pratí v pračce. Avšak u jemnějších materiálů budete muset čistit pyžamo o něco speciálnějšími způsoby, jinak byste například hedvábné pyžamo mohli při obyčejném praní velmi snadno poničit.

Na péči o pyžamo se dá dívat dvěma způsoby. Buď si můžete vybírat takové pyžamo, jehož péče vás bude stát minimální úsilí (klasické materiály) ale zároveň si tak nebudete moci vybírat pyžama z luxusnějších materiálů (jelikož právě ty vyžadují o trochu více péče). Nebo si budete vybírat pyžamo bez ohledu na to, jakou péči a čištění vyžaduje a tak budete otevřena různým možnostem a typům pyžam, z nichž si zaručeně vyberete.

Spánek a výběr pyžama spolu souvisí

Správné pyžamo je luxus, který by měla mít při spánku každá žena. Věnování pozornosti při výběru pyžama by mělo být stejně důležité, jako výběr jakéhokoli jiného oblečení.

Látka, styl, velikost, údržba či využití, to vše jsou parametry, díky kterým se určitě dopracujete k tomu správnému pyžamku pro vás.

Za dobrý spánek se proto rozhodně vyplatí investovat čas i peníze do výběru kvalitního pyžama, díky kterému se můžete probouzet každé ráno svěží a plně nabitá energií.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button