Návody

Jaké pyžamo si vzít do porodnice?

Netušíte jestli a jaké pyžamo si vzít do porodnice? Výběr oblečení, doplňků a potřebných věcí je pro těhotné ženy často noční můra, jelikož se může stát, že si zapomenete některé podstatné věci, které vám budou později v porodnici chybět. Kromě základních věcí od hygienických potřeb, přes oblečení, doklady a pod. je důležitý také správný výběr pyžama. V následujících řádcích si proto projdeme možnosti nočního oblečení pro těhotné maminky, jejich výhody a nevýhody, typy a na závěr pár rad, které vám pomohou se lépe zorientovat zda, a jaké pyžamo byste si měli do porodnice vzít.

Jaké pyžamo si vzít do porodnice

Pyžamo vs. noční košile do porodnice

Budoucí maminky často čelí problematice pyžama, resp. toho zda a jaké pyžamo si vzít do porodnice.

V současné době je trh naštěstí prosycen různými druhy pyžam a nočních košil pro těhotné ženy. Nicméně je několik důvodů, které by vás mohly přesvědčit na jednu nebo druhou stranu před tím, než půjdete do porodnice.

Těhotenské pyžamo do porodnice

těhotenské pyžamo do porodnicePyžamo pro těhotné maminky má výhody zejména před porodem a po šťastlivém porodu nakolik jde o velmi pohodlný kus oblečení, díky kterému budete mít opravdu kvalitní spánek.

Těhotenské pyžamo je speciálně přizpůsobeno křivkám budoucích maminek a dokonale se přizpůsobí vašemu bříšku. Navíc se dá nosit i po porodu jako praktické noční pyžamo, které má svrchní část pyžama uzpůsobenou ke kojení.

Při výběru těhotenského pyžama si dejte záležet na kvalitě, pohodlí a typu rozepínání v přední části.

V praxi využijete těhotenské pyžamo v porodnici spíše před, než po porodu. Jedná se o velmi pohodlný kus nočního oděvu, ovšem po porodu se první dny nošení pyžamka nedoporučuje.

Těhotenské pyžamo můžete nalézt ve speciálním střihu pro kojící maminky. Obvykle se objevuje tento druh pyžamka s ¾ rukávy spolu s otvory na kojení nebo bez knoflíku, které jsou skryté. Pyžamo může být vyrobeno z materiálů jako jsou bavlna, elastan, polyester nebo viskóza a díky svým elastickým vlastnostem nehrozí, aby těhotnou maminku tlačilo.

Standardně jde o dvoudílnou soupravu, tedy is legínami, resp. pyžamovými kalhotami, které s jejich flexibilním pasem se dokonale přizpůsobí bříšku.

V případě vrchní a spodní části můžete vidět těhotenské pyžamo prakticky ve všech velikostech, tedy od S/M/L/XL/XXL včetně těhotenských legín.

Těhotenské pyžamové oblečení do porodnice je většinou přizpůsobeno obvodu ženských prsou během těhotenství, stačí si jen najít správné rozměry.

Noční košile do porodnice

Těhotenská noční košilka pro maminky má z pohledu praktičnosti mnohem větší využití zejména po porodu a po tzv. „nástřihu“, kdy je pro novou maminku prakticky nemožné, nepohodlné a poměrně bolestivé nosit jakýkoli druh kalhot, či spodního pyžama.

pyžamo pro těhotné maminky do porodniceZ toho důvodu doporučuje mnoho maminek nosit po porodu noční košilku pro maminky nakolik by klasické těhotenské pyžamo mohlo jednak překážet v případě, že porodíte císařským řezem, jednak čerstvé maminky mohou krvácet díky čemuž byste si klasické pyžamo velmi snadno zašpinili.

Navíc si porodu procházejí maminky různými prohlídkami, kdy je svlékání pyžamových kalhot zcela nepraktické a zdlouhavé.

Moderní noční košile pro maminky mají často vpředu tvz. chlopně, díky kterým můžete děťátko snáze nakrmit a dobře vám zakryjí zdutá prsa. Při výběru těhotenské košile do porodnice si vybírejte košilky, které mají o něco volnější střih, abyste měli dostatek pohodlí pro vaše bříško.

Obvykle bývají košile pro těhotné maminky vybaveny speciálním výstřihem, který je velmi praktický pro kojení miminka a zároveň můžete s ním vypadat důstojně. Při výběru materiálu pro noční košile si dejte záležet na tom, aby byl velmi jemný a dobře dýchal. Obvykle se preferuje přírodní materiál před umělým.

Vyplatí se vzít si těhotenské pyžamo do porodnice?

Ve zkratce ano. Těhotenské pyžama mají své výhody a určitě je oceníte před tím, než začnete rodit, resp. během doby v porodnici. Z toho důvodu se doporučuje vzít do porodnice pyžamo ale i noční košili, nejlépe více kusů.

Na začátku si můžete obléknout těhotenské pyžamo, po porodu je možné, že budete muset pár, resp. několik dní nosit noční košili z praktických i zdravotních důvodů, ovšem s trochou štěstí si budete později moci bez problémů znovu obléct klasické dvoudílné pyžamko.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button