Návody

Jaké existují typy pyžam?

Typy pyžam je poměrně širokým tématem, nakolik se lze na pyžamo dívat z různých úhlů pohledu. Standardně se považuje pyžamo za kus oděvu, který si obléknete do postele před spaním, avšak v současné době je pyžamo také společenským módním outfitem, který můžete vidět běžně na párty, večírku či dokonce v práci. V následujících řádcích si projdeme některé základní typy pyžam a jejich druhy.

Jaké existují typy pyžam

Jaké typy pyžam existují?

Klasické, resp. tradiční pyžamo se skládá ze dvou částí – kalhot a pyžamové košile, které jsou obvykle vyrobeny z velmi jemné látky jako je např. bavlna, aby mohlo tělo přes pyžamo dýchat.

Mnoho lidí preferuje spát jen v pyžamových kalhotách a z tohoto důvodu můžete klasické pyžamo vidět v obchodech na prodej jako oddělené kusy oblečení.

typy pyžamV minutě, resp. v historii zvykli mít pyžamové kalhoty na zadní části knoflíky jako konvenční způsob chození na toaletu, avšak v současné době (možná i naštěstí) tento „trend“ pominul.

Jedině kde se knoflíky nacházejí jsou na pyžamové košili, která se obvykle zapíná zepředu na knoflíky jako klasická košile. Pyžamová košile jako taková může mít krátké nebo dlouhé rukávy s nebo i bez knoflíků na zápěstích.

Tričkové pyžamo

Pyžamové tričko, jak už samotný název napovídá, je opakem klasického pyžama nakolik namísto košile jako vrchu se obléká tričkové pyžamo, které nemá žádné knoflíky, popř. má knoflíky jen na horní straně pyžama.

Tento typ pyžama prakticky také sestává ze dvou kusů, kalhot a trička. Obvykle jde o mužské pyžamo, avšak běžně je užíváno i ženami.

Pyžamové V-čkové tričko

Tento druh pyžama se řadí mezi nejprovokativnější pyžamo, jaké lze vůbec najít. Hraničí pomalu s erotickým spodním prádlem, ovšem při správné kombinaci kalhot či minisukně se perfektně hodí na první rande, při kterém z vás partner nespustí oči.

Pyžamo na denní nošení

V současné době se pyžamo už nepovažuje jen za oděv na noc do postele, ale stalo se také módním trendem, který je oblíbený mezi mnoha lidmi. Ať už by šlo o oblečení na nákupy, na párty či dokonce do práce, z pyžama se může stát překvapivě skvělý outfit na ven.

Pyžamo na denní nošení může být vyrobeno stejně jako klasické pyžamo z bavlny či hedvábí a má prakticky stejné vlastnosti jako klasické noční pyžamo.

pyžama a jejich typy

Stylově může jít o dlouhý top, resp. pyžamovou košili v různých barvách, kterou můžete obvykle nalézt s páskavými vzory, či krátká day-wear pyžamová trička, která se v bílých barvách dají perfektně spárovat s dlouhou černou sukní a například. s příhodnými teniskami a kabelkou.

Pro odvážnější typy zde jsou však i dlouhé denní pyžamové vrchy, které se táhnou od ramen až po stehna a ke kterým si stačí obléct už jen mini sukni a sandály a jste připravena na párty.

Pyžamo na denní nošení však lze chápat i jako kompletní outfit, resp. s oběma částmi, které lze obléct a doplnit už jen o drobnosti, popř. zkombinovat s bundou či kabátem. Záleží jen na tom, jaký druh denního pyžama se vám podaří najít a jak dobře si ho budete umět spárovat se zbytkem vašeho šatníku.

Pyžamová róba

Róba ve forma pyžama dokáže působit opravdu luxusně a sexy. K ní už jen stačí dodat nějaké pěkné sandály a jste připravena vyrazit na večírek.

Obvykle bývá tento druh pyžama vyroben z bavlny a považuje se za nesmírně pohodlný kus společenského oděvu.

Netřeba snad připomínat, že s pyžamovou róbou se můžete stát středem pozornosti na každé párty.

Pyžamový set

Pyžamový outfit může být v kompletní výbavě, který si jednoduše můžete obléct a vybrat se do společnosti.

Existuje nespočet pyžamových setů, resp. outfitů, které mají každý osobitý styl od formálních pyžam, která se hodí spíše do práce až po letní provokativní pyžamové sety, které jsou určeny výlučně do uvolněné společnosti, u které zkrátka zazáříte.

Na výběr můžete mít neuvěřitelné množství vzorů, potisků či různé variace barev. Nejdůležitější je si správně vybrat a vědět ke komu/čemu se hodí.

Typy pyžam pro muže

Mužská pyžama jsou spíše zaměřena na tradiční nošení do postele, resp. na spánek a ne příliš jako outfit do společnosti (i když fantazií se meze nekladou).

Obvykle bývají mužská pyžama složená ze dvou kousků a to kalhot, popř. šortek, které se hodí více přes léto a topu, který mohou mít formu trička s dlouhým nebo krátkým rukávem, na knoflíky, či dokonce klasické pyžamové košile.

Pyžamo pro muže může mít kromě formy také několik střihů. Obvykle můžete najít volnější pyžamo vyrobené z bavlny či hedvábí, ovšem je také možné si najít přiléhavější pyžamo, které dokonale obtáhne mužské tělo a v případě zimního období umí velmi dobře zahřát.

Přečtěte si také:

Jaký typ pyžama si tedy vybrat?

Pyžama jsou v dnešní době již více než jen kus oděvu na noc. Pyžamové košile, trička, róby, outfity či dokonce pyžamové kombinézy, to vše je v současné době možné nalézt v e-shopech, ale také v kamenných obchodech.

Je jen na vás a na vašich preferencích, jaké typy pyžam máte nejraději. Kromě toho berte v úvahu, k čemu přesně pyžamo potřebujete a jak jej využijete.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button