Jak vyčistit

Jak vyčistit mosaz?

návod jak správně vyčistit mosazV tomto článku si popíšeme jak vyčistit mosaz. Vyčištění mosazi promění starý zašlý předmět na nový, třpytivý výstavní kus který vám jistě udělá radost. V následujících řádcích si popíšeme pár nejjednodušších a nejvíce efektivních způsobů k vyčištění mosazi. Některé vás možná překvapí, ale nebojte se, všechno jsou to zažité a otestované způsoby, které vám přinesou skvělý výsledek. Tyto způsoby lze použít na běžné mosazné předměty, jako například svícny, dekorace nebo mosazné vodovodní kohoutky. Zkusíme vám popsat jednoduché způsoby čištění mosazi pomocí věcí které se běžně nacházejí v každé domácnosti, ale zkusíme vám ukázat i případy kdy byste měli zvážit profesionální čištění mosazi.

Citron a soda bikarbona na čištění mosazi

Odšťavněte půlku citronu do sklenice, a přidejte čajovou lžičku jedlé sody. Tuto směs naneste jemným hadříkem na předmět, který chcete vyčistit a zlehka po předmětu hadříkem přejíždějte.

V případě, že je mosaz velmi zašlá, můžete nechat tuto směs natřenou na předmětu přibližně třicet minut. Potom směs otřete a předmět vyleštěte suchým hadříkem.

Vyčištění mosazi pomocí octa

Asi nejjednodušším způsobem na čištění mosazi je použití octa. Přidejte lžičku soli do půlky sklenice octa.

Potom směs naneste na mosazný předmět a nechte to celé deset minut odstát. Pak vlhkým hadříkem jemně setřete směs z předmětu a vysušte ho.

čištění mosazných předmětů

Jak vyčistit mosaz pomocí profesionálních přípravků

Pokud si chcete být úplně jistý nejlepším výsledkem a jednoduchostí čištění, v obchodech se dají koupit speciální přípravky na čištění mosazi. Ty určitě obsahují i manuál, kterého byste se měli držet.

Čištění složitých mosazných předmětů

Pokud chcete vyčistit mosazný zámek, panty na dveřích nebo jiné předměty, které se hýbou, nechte to raději na profesionály, protože mosaz vyžaduje následné speciální namaštění.

Totéž určitě doporučujeme pokud chcete vyčistit například mosazné hudební nástroje, nebo jiné velmi komplexní věci.

Vyčištění mosazi pomocí kečupu

Ano, zní to směšné, ale věřte nám. Naneste kečup na hadřík a začněte leštit mosazný předmět. Pokud uvidíte viditelnou změnu, otřete zbytkový kečup vlhkým hadříkem a předmět vysušte.

Zvažte, zda opravdu chcete mosaz vyčistit

Některé předměty jsou nejkrásnější, když na nich vidět zub času. Je snadné představit si jako by předmět vypadal po vyčištění, a tak můžete snadno zvážit zda bude vypadat lépe.

Pamatujte ale, že některé předměty mohou ztratit svůj originální vzhled a atmosféru.

postup čištění staré mosazi

Jak zestárnout mosaz

Jak jsme si již popsali dříve v tomto článku, některé mosazné věci vypadají lépe když jsou staré. Existují speciální přípravky, které vám pomohou dosáhnout efekt staré mosazi i na zcela nových předmětech.

Tímto způsobem dosáhnete zestárnutí mosazi jen během pár minut.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button