Návody

10 důvodů proč nepoužívat pyžamo a spát nazí

Věděli jste, že pokud nebudete používat pyžamo a rozhodnete se spát nazí, můžete si tím výrazně zlepšit kvalitu vašeho života? Spání bez pyžama není ještě běžnou součástí životního stylu ve společnosti. Přece jen mnoho lidí bylo vychováváno spát v nějakém oblečení, resp. v pyžamu. V tomto článku se tedy podíváme na pár benefitů, které by vás mohly zaujmout a zvážit spánek bez pyžama. Jaké jsou tedy benefity nenošení pyžama?

prečo nepoužívať pyžamo a spať nahí

1. Rychlejší usínání bez pyžama

Vaše tělesná teplota je klíčovým faktorem k tomu, jak rychle usnete. Je to v podstatě součást vašeho biologického rytmu, který funguje jako „hodiny“ pro vaše tělo a váš spánek.

Tím, že nebudete nosit pyžamo, může klesnout vaše tělesná teplota, což v podstatě napomáhá k rychlejšímu usínání v pokoji při normální pokojové teplotě.

2. Lepší kvalita spánku

Nižší tělesná teplota nejen urychluje proces usínání, ale také zlepšuje samotnou kvalitu spánku. Ideální teplota pro člověka, který spí nebo usíná se obvykle pohybuje někde mezi 15 až 19°C.

Pokud je v pokoji příliš teplo nebo příliš chladno, vaše oči se začnou rapidně rychle pohybovat, což je součást jedné fáze během spánku, kdy se vaše tělo snaží obnovit vaše tělesné a mozkové funkce.

Spánek bez pyžama je jeden ze způsobů, jak se vyhněte tomu, aby vám bylo pod přikrývkou příliš horko.

3. Spánek bez pyžama zlepšuje čistotu pokožky

Jelikož spát bez pyžama zlepšuje kvalitu spánku, zlepšuje se zároveň i kvalita a zdraví vaše kůže.

Nedostatek kvalitního spánku může totiž způsobit špatné uzdravování z malých kožních poranění. Z toho vyplývá, že čím kvalitnější spánek, kterého můžete dosáhnout tím, že nebudete spát v pyžamu, tím můžete mít zdravější pokožku.

nepoužívejte pyžamo a spěte nazí

4. Spání bez pyžama redukuje stres a pocit úzkosti

Dalším z důvodů, proč se vyplatí nenosit pyžamo do postele je ten, že může usínání bez pyžama redukovat celkovou úzkost a stres u člověka.

Není tajemstvím, že špatný spánek zvyšuje úroveň stresu během dne. Je všeobecně známo, že špatný spánek se často spojuje s depresí a může způsobit také insomnii. Z toho vyplývá, že v případě, že usínáte nazí a bez pyžama, můžete si ušetřit tyto stresující starosti.

5. Spaní bez pyžama může sloužit jako prevence vůči obezitě

Pokud máte problémy se spánkem, může to výrazně ovlivnit váš život v mnoha směrech. Existuje spojení mezi špatným spánkem a nabíráním na hmotnosti.

Pokud byste spali méně než 5 hodin za noc, zvyšuje se u vás riziko obezity a riziko přibývání na hmotnosti.

Spání bez pyžama vám může pomoci ochladit vaše tělo během spánku, čímž se zároveň podporují schopnosti vašeho těla, kdy lidské tělo při nižší teplotě zvyšuje spalování kalorií.

6. Spání bez pyžama zlepšuje zdraví intimních partií

Spánek bez pyžama je skvělý způsob, jak si zlepšit vaginální zdraví a vyhnout se tak různým druhům infekce.

Přiléhavé nebo propocené pyžamo totiž zvyšuje riziko kvasinkové infekce nakolik kvasinky se mohou vyskytovat a rozmnožovat na vlhkých a teplých místech.

Nehledě na to, co zvyknete nosit během dne, spávání bez pyžama je skvělý způsob, jak se vyhnout takovým vaginálním problémům a zůstat zdraví.

7. Spánek bez pyžama zvyšuje mužskou plodnost

Nejen ženy mohou zažít benefity spánku v nahotě. Existuje propojení mezi počtem spermií a typem oblečení, které muži nosí.

V případě příliš úzkého nebo přiléhavého oblečení se může u mužů snižovat počet spermií. Spání bez pyžama udržuje mužské pohlavní orgány v chladu a „volnosti“, což je prospěšné z pohledu schopnosti produkovat vysoký počet spermií.

8. Nenošení pyžama zlepšuje ranní náladu

Jelikož nenošení pyžama může zlepšit kvalitu spánku, může se tak zároveň zlepšit nálada člověka během vstávání.

Spánek bez pyžama takříkajíc zvyšuje u lidí pocit pohodlí po přijetí svého vlastního nahého těla takové jaké je, co je velmi prospěšné v procesu spánku a to se následně může odrazit na pocitech ráno, kdy člověk vstává (tedy dobrou náladou).

9. Spánek bez pyžama zvyšuje sebevědomí

Lidé, kteří spí nazí, mají z psychologického hlediska o něco vyšší sebevědomí než lidé, kteří spí oblečeni.

Jedním z možných důvodů proč se to děje, by mohl být ten, že spávání bez oblečení je určitým způsobem akceptování svého těla takové, jaké je, aniž by ho člověk musel něčím zakrývat.

10. Spánek bez nošení pyžama může zlepšit váš vztah

Spání s partnerem bez oblečení může výrazně zlepšit kvalitu vzájemného vztahu. Tělesný kontakt mezi dospělými lidmi stimuluje oxytocin, který hraje důležitou roli v budování vazeb mezi partnery.

Z toho vyplývá, že spát bez pyžama je nejen o skvělém pocitu, ale je to také velmi prospěšně pro oba partnery z pohledu zdraví.

Spát v pyžamu nebo bez něj?

Spánek bez pyžama nejen že zlepšuje u člověka kvalitu spánku, ale může hrát klíčovou roli pro zdraví každého jedince. Je to volba, kterou si však musí každý zvážit sám, jestli je ochoten přestat nosit pyžamo do postele.

V současné době je pro mnoho lidí takříkajíc nezbytné, aby měly na sobě oblečené něco, když se chystají do postele. Někdy je však třeba odbourat pocity nejistoty a zranitelnosti a vyzkoušet spánek bez pyžama. Kdo ví, možně se vám to zalíbí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button